Ви зараз переглядаєте Лікування пацієнтів у постійному прикусі брекет-системою

Лікування пацієнтів у постійному прикусі брекет-системою

За результатами статистичних досліджень 90% населення мають проблеми нерівних зубів. Частота патологічного прикусу коливається  від 48% до 80%, причому 37% з них потребують спеціальної ортодонтичної допомоги.

Виникає питання: вирівнювати зуби чи ні?

У дорослих пацієнтів можливість проведеня ортодонтичного лікування визначається станом гігієни ротової порожнини, твердих тканин зуба та тканин пародонту (тканини навколо зуба). За наявності факторів ризику, лікар-ортодонт визначає тактику лікування.

Вирівнювання зубів пов’язано з деяким дискомфортом, матеріальними витратами та втратою часу.
Пристрої, за допомогою яких проводять корекцію прикусу та неправильного положення зубів у дорослому віці, — це брекет-система.

Брекет-систему фіксують у ротовій порожнині на весь курс лікування. Коструктивні вузли кріпляться на зуби за допомогою спеціального матеріалу, який запобігає утворенню карієса під ними. Методика лікування брекет-системою вважається найбільш ефективною та сучасною, хоча цій методиці більше, ніж сто років.

У перекладі з англійської «bracket» означає «скоба» або «замок». Насправді «скоба» становить собою складну точно виготовлену ювелірну конструкцію, в якій закладені параметри для переміщення зуба в будь-якому напрямку. Спеціальним матеріалом брекет фіксується до зуба та задає йому запрограмований напрямок переміщення до правильного положення в роті. Зусилля для переміщення зуба передається від дуги та регулюється шляхом її заміни.

Брекет виконує волю лікаря щодо того, в якому напрямку та до якої міри розвертати чи нахиляти той чи інший зуб. На кожен зуб є відповідний брекет, що має закладені параметри, за допомогою яких проходить те чи інше переміщення зуба. Набір брекетів складається з 20шт., з яких 10 фіксують на верхні зуби, 10 – на нижні. На корінні зуби кріплять спеціальні металеві кільця або спеціальні брекети, які називають опорними.

Так, зусилля дуги, попередньо запрограмоване в ній через паз брекета, безперервно передається на зуб, переміщуючи його в правильному напрямку. Ця неперервність вдень і вночі, місяць за місяцем рівномірно діє на зуб, переміщуючи його в кістці, що робить таке лікування ефективним.

Брекети в основному виготовляють з нержавіючої сталі медичного призначення. Проте можна зробити брекети з золота, чистого титану, монокристалу, композиту, кераміки, спеціального скловолокна, пластмаси тощо, враховуючи кожен окремий випадок і побажання пацієнта.

Брекет-система дозволяє лікувати пацієнта з постійним прикусом у будь-якому віці.


Розглянемо клінічні випадки та результат лікування пацієнтів в дорослому віці брекет-системою.